De mi is az a kézműves ékszer?
A definíció szerint: Kézművességnek nevezzük az emberi erővel és kézi szerszámaival – a természetes eredetű alapanyagokon – végzett formaátalakító tevékenységet, és kézműves-terméknek az így létrehozott termékeket.
Hmmm... Mit is jelent ez a Borsóvirág ékszer esetében?
Emberi erő- no ez lennék én-, a szerszám pedig maga a kezem és az apróbb részletekhez egy tű. Alapanyagom a süthető gyurma és az ékszeralapok amikre rákerül. Ennyi. Se több se kevesebb nem kell hozzá a meghatározás szerint.
Azért én azt mondanám a kézműves ékszer ennél több. Benne van az alkotó lelke, a megfelelés, hogy a megrendelő azt kapja amit elvár és maga az ötlet, amitől kiemelkedik a többi közül. Egyedi.
Nem jön veled szembe az utcán és nem tömegtermék amit bármikor leemelsz egy hiper-szuper polcáról.
Nap mint nap mikor leülök alkotni az eszközökön túl előveszem a tudást (nevezzük anyagismeretnek), a kreativitást és persze a maximalizmusomat. Ha az elkészült ékszer átmegy az első benyomás teszten (ahonnan 2 irányba vezethet az út: csomagolás vagy kuka :) ), akkor elmondhatom, hogy ma is tettem valamit. Magamért és remélhetőleg valaki másért is aki majd nagy becsben tartva viseli az alkotásomat.
Kedves Borsóvirág vásárlók, ajándékozók, Köszönöm Nektek!
S hogy a címre is visszautaljak, mi hajt engem?
Szerencsésnek érzem magam, mert ékszereimmel remélhetőleg sokaknak fogok mosolyt csalni az arcára mikor kibontják az apró díszdobozt 24-n este. Kicsit én is részese leszek az örömüknek és igen, ez nagyon jó érzés. Valójában ez az igazi elismerés. A legjobb amit kézműves kaphat.
Békés, boldog Karácsonyt kívánok!
Borsóvirág ékszer (Dalma)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése